ARCHIWUM KONKURSÓW 2009

XXIII TURNIEJ WIERSZY JEDNEGO POETY

P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia jury XXIII Turnieju Wierszy Jednego Poety,
przeprowadzonego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w dniu 12 grudnia 2009 roku

Jury w składzie:
1. Jacek Napiórkowski – przewodniczący
2. Barbara Łapka
3. Dariusz Pado
po wysłuchaniu 41 uczestników, postanowiło, co następuje:

I. W kategorii recytatorów dorosłych
- I nagrodę otrzymuje Lucyna Bielatowicz
- II nagrody otrzymują: Ewa Golczewska, Tomasz Kulesza, Roman Misiewicz.

II. W kategorii młodzieży szkolnej
- I nagrody otrzymują: Jakub Całka, Tomasz Kopacz, Marlena Momot.
- II nagrody otrzymują: Karolina Abramowicz, Jadwiga Babik, Monika Siara, Agata Socha.
- III nagrody otrzymują: Sylwia Gawura, Sabina Jacyszyn, Anita Polakowska, Ewa Popowicz, Anna Stańko, Magdalena Szpyt, Paulina Wnęk.

- Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują: Katarzyna Brzyska, Angelika Czaban, Aleksandra Cencora, Paulina Horojdko, Mateusz Mędroń, Małgorzata Michalik, Katarzyna Smolińska, Agata Szkoda, Sabina Wota.

Komisja wyraża swoje uznanie i radość z powodu tak wysokiego poziomu prezentacji oraz zaangażowania wszystkich wykonawców i instruktorów w kolejne spotkanie z polską poezją współczesną. Niezmiennie podkreślamy wielką wartość Turnieju Wierszy Jednego Poety, jedynej takiej imprezy poetyckiej w skali kraju, która nie tylko prowokuje do twórczych i artystycznych poszukiwań, ale przede wszystkim umożliwia bezpośredni kontakt i wymianę myśli z autorem prezentowanych wierszy.
Komisja dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu za ufundowanie nagród książkowych dla uczestników Turnieju.



IX POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
NA ILUSTRACJE DO UTWORÓW TADEUSZA KUBIAKA


Gościem specjalnym podsumowania konkursu
był Kazimierz Wiśniak - scenograf, artysta plastyk i ilustrator


Protokół z podsumowania IX POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
NA ILUSTRACJE DO UTWORÓW TADEUSZA KUBIAKA przeprowadzonego
9 - 10 listopada 2009 roku w Przemyskiej Bibliotece Publicznej


Po obejrzeniu 185 prac plastycznych Jury w składzie:
- Wiesław Wodnicki
- Ewa Lis
- Maria Wodnicka
postanowiło przyznać 20 nagród i 30 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:
Maksymilian Szpiech z Babic, Mateusz Baran i Iwona Stec z Kosienic, Wiola Janiuś i Jolanta Pawłowska z Krasiczyna, Gabriela Nowa z GOK-u w Krasiczynie, Marzena Kocik, Martyna Kruk, Izabela Lekka oraz Justyna Milczanowska z Olszan, Martyna Brożyniak, Karolina Pawłowska, Ewelina Pękalska i Kinga Tymczyk z Ruszelczyc, Julia Bogdańska, Magdalena Bunda, Maciej Piątkowski z Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Agnieszka Haszczyn z Młodziezowego Domu Kultury w Przemyślu, jak również Paulina Walczak i Ola Wiernusz z Pracowni Plastycznej MDK w Przemyślu.

Wyróżnienia otrzymali:
Aneta Maślak z Babic, Gabriel Kurzeja z Dubiecka, Anna Leśniak z Fredropola, Gabrysia Klepak z Kosienic, Iga Szczepańska z Krasiczyna, Wiktoria Kurasz, Magdalena Lisowiec, Paulina Majchrowicz i Klaudia Olszańska z GOK-u w Krasiczynie, Bolesław Palczak, Wiesław Szmyd i Joanna Wanat z Krzywczy, Gabriela Gut, Patryk Kożuch, Riccardo Massa, Gabriela Milczanowska, Filip Osiadły, Weronika Sawicka i Jacek Winiarski z Olszan, Radosław Nowak z Przedmieścia Dubieckiego, Karol Grzegorzak, Dominika Kroczek, Sebastian Kuzyk z Ruszelczyc, Ewelina Wujek z Torek, Bartek Haszczyn i Elżbieta Ratuszny z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Julia Olech z Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu, Marcysia Hausman i Michalinka Lizoń z Pracowni Plastycznej MDK w Przemyślu.

Przyznanie nagród i wyróżnień jest równorzędne z klasyfikacją prac na wystawę, która będzie eksponowana od 23 listopada w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA DZIECI
ZABAWNA KRAINA WIERSZY JULIANA TUWIMA


Protokół z podsumowania międzyszkolnego konkursu dla dzieci „Zabawna kraina wierszy Juliana Tuwima”,
przeprowadzonego 9 listopada 2009 roku w Przemyskiej Bibliotece Publicznej


Konkurs, w którym wzięło udział 17 szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego
(68 uczestników), składał się z trzech części: plastycznej, czytelniczej i recytatorskiej.

I. Zgłoszone do konkursu prace plastyczne oceniało w dniu 3 listopada jury w składzie:
- Henryk Lasko
- Paweł Kozioł
- Ewa Lis
Najwyższą liczbę punktów otrzymały prace plastyczne z następujących szkół: 74 - ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu, 64 – ze Szkoły Podstawowej w Buszkowicach, 63 – z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz 61 – ze Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach.

II. Część czytelniczą konkursu, przeprowadzoną w dniu 9 listopada, oceniało jury w składzie:
- Dorota Grząba
- Katarzyna Bednarz-Soja
Największą ilość punktów zdobyły: Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu (151 pkt), Szkoła Podstawowa – Gminna Biblioteka Publiczna w Medyce (147 pkt), Szkoła Podstawowa w Babicach (144 pkt) i Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu (137,5).

III. Część trzecią – konkurs recytatorski oceniało jury w składzie:
- Ewa Lis
- Barbara Drwal-Demkiewicz
- Alicja Kunert
Największą ilość punktów zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu (20 pkt), Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu (20 pkt.) i ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Przemyślu (19 pkt).

Po podsumowaniu wyników z trzech etapów konkursu, stwierdza się, co następuje:
I miejsce, z ilością 245 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu
II miejsce (214,5 punktów) zajęła Szkoła Podstawowa – Gminna Biblioteka Publiczna w Medyce
III miejsce (210,5 punktów) zdobyła Szkoła Podstawowa nr 17 w Przemyślu

Wyróżnienia zdobyły:
- Szkoła Podstawowa we Fredropolu (200 pkt)
- Szkoła Podstawowa w Babicach (199,5 pkt)
- Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu (199,5 pkt)
- Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu (198 pkt)
- Szkoła Podstawowa w Buszkowicach (194 pkt)

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za liczny udział w konkursie, zaś Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom za ufundowanie nagród książkowych.


V SPOTKANIA Z LITERATURĄ EUROPEJSKĄ – FRANCJA


Protokół z posiedzenia komisji artystycznej konkursu V Spotkania z Literaturą Europejską – FRANCJA
przeprowadzonego w dniu 7 listopada 2009 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej


Komisja artystyczna w składzie:
- Krystyna Rodowska – przewodnicząca
- Zbigniew Chrzanowski
- Barbara Łapka
po wysłuchaniu 34 propozycji interpretacji poezji i prozy francuskiej postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I. W kategorii recytatorów dorosłych
Dwie pierwsze nagrody otrzymują:
- Lucyna Bielatowicz
- Paweł Sroka

Dwie drugie nagrody otrzymują:
- Natalia Jarosiewicz
- Tomasz Gnap

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje Michał Śmieciuch.

II. W kategorii recytatorów szkół ponadgimnazjalnych
Dwie pierwsze nagrody otrzymują:
- Jadwiga Babik
- Angelika Dutkowska

Dwie drugie nagrody otrzymują:
- Karolina Abramowicz
- Natalia Kida

Trzy trzecie nagrody otrzymują:
- Sylwia Gawura
- Mateusz Mędroń
- Magdalena Szpyt

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują:
- Ewa Borowicz
- Sabina Jacyszyn
- Patrycja Katyńska
- Monika Siara
- Magdalena Skibicka
- Rafał Szymczyszyn
- Radosław Zawałeń

Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić za propozycję poezji śpiewanej Bernardettę Śliwkę.
Komisja, podsumowując pięć edycji Spotkań z Literaturą Europejską z pełnym przekonaniem podkreśla ogromną wartość tej imprezy. Konkurs poszerza horyzonty i wiedzę na temat literatury klasycznej i współczesnej odrębnych kultur i narodów, uczy otwartości i pozwala czerpać z najlepszych wzorców literackiego dziedzictwa kulturowego. Z uznaniem odnosimy się również do artystycznej strony Spotkań. Praca młodych ludzi i ich opiekunów pozwala ciągle wierzyć w moc słowa i środków artystycznego przekazu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone piękne chwile.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
PN „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA Z KOLEKCJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”


Protokół
z posiedzenia jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pn „Moja Ulubiona Książka z Kolekcji Cała Polska czyta dzieciom”,
przeprowadzonego w dniu 19 maja 2009 roku w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Jury w składzie:
- Brunon Lemek, artysta plastyk, pedagog – przewodniczący
- Paweł Kozioł, historyk sztuki, dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej
- Ewa Lis, pracownik Przemyskiej Biblioteki Publicznej
- Katarzyna Bednarz-Soja – sekretarz jury

stwierdza, że na konkurs wpłynęło 768 prac ze szkół, przedszkoli, bibliotek oraz innych placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Po wstępnej selekcji wyłączono 164 prace nie spełniające wymogów regulaminu (ilustracje do książek spoza Kolekcji, przekroczony format). Dopuszczone prace oceniano w czterech kategoriach, według wieku autorów: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas od I do III, klas od IV do VII i uczniowie gimnazjów.

W KATEGORII DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM:

dwie I nagrody otrzymują: Kamila Jurasik z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach i Marcysia Hausman z Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu

dwie II nagrody przyznano: Annie Golis z Przedszkola nr 4 w Koninie i Zosi Meyer z Przedszkola Niepublicznego „Bim-Bam-Bino” w Toruniu

dwie III nagrody otrzymują: Dominik Romanow z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Przemyślu i Tomasz Markowski z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie

wyróżnienia I stopnia przyznano dla: Joanny Trojanowskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wartkowicach, Wiktorii Rytkowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Bytomiu, Julii Kwiatkowskiej z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim, Moniki Jaciów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Przemyślu, Jana Bosowicza z Przedszkola Niepublicznego „Flisaczek” w Toruniu, Kuby Zielińskiego z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Przemyślu, Sabiny Mędraś ze Szkoły Podstawowej w Dubiecku, Wiktorii Jadam z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu, Natalii Kurzawy z Przedszkola Miejskiego nr 54 w Sosnowcu, Magdaleny Gaj, Macieja Kołodzieja i Wiktorii Wojciechowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach, Filipa Chojnackiego z Przedszkola Publicznego nr 9 w Radomiu, Kamila Skarbka z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Przemyślu, Katarzyny Orawin z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Myślenicach i Urszuli Podgórskiej z Przedszkola nr 110 w Warszawie

wyróżnienia II stopnia otrzymują: Zosia Piasecka z Przedszkola Niepublicznego „Bim-Bam-Bino” w Toruniu, Izabella Madej ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdańsku, Jan Miodek z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Bytomiu, Michał Chachura ze Szkoły Podstawowej w Dubiecku, Miłosz Więcyk z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Przemyślu, Aleksandra Piechowiak z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, Krystian Konieczny z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu, Aleksandra Rajczyk i Martyna Rutka z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Aleksandrowie Łódzkim, Anna Szafarczyk z Przedszkola Samorządowego nr 18 w Kielcach i Michał Wlazłowski z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Przemyślu

W KATEGORII UCZNIÓW KLAS OD I DO III:

I nagrodę otrzymuje Daria Sobolewska z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie

dwie II nagrody przyznano Julii Sapko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie i Hubertowi Babikowi ze Szkoły Podstawowej w Żelaznej Górze

trzy III nagrody - Patrycji Ilcewicz i Julii Jakubowskiej z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie oraz Izabeli Karaś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku

wyróżnienia I stopnia otrzymują: Bartosz Haszczyn ze Szkoły Muzycznej w Przemyślu, Natalia Kawałek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bielsku-Białej, Daria Jendzierowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu Zdroju, Malwina Rosiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich, Kinga Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Tymon Radliński z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie, Joanna Wujec z Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu, Anna Skokan z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, Izabella Badyla ze Szkoły Podstawowej nr 132 w Krakowie i Michał Dudek ze Szkoły Podstawowej w Sance

wyróżnienia II stopnia przyznano: Katarzynie Cieloszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, Joannie Jakimczuk i Wiktorii Mireckiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu Zdroju, Gabrieli Ciechackiej ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce, Damianowi Antosikowi ze Szkoły Podstawowej w Żelaznej Górze, Hannie Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Izabeli Kulig ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu, Kindze Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Buszkowicach, Łukaszowi Matyi ze Szkoły Podstawowej w Ubieszynie i Józefowi Buławie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym.

W KATEGORII UCZNIÓW KLAS OD IV DO VI:

I nagrodę przyznano Mateuszowi Milewskiemu z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie

II nagrodęKindze Królikowskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 3 w Sieradzu

III nagrodę otrzymuje Dominik Frańczak ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie

wyróżnienia w tej kategorii otrzymują: Karol Żych ze Szkoły Podstawowej w Sance, Piotr Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie, Małgorzata Jurczak z Zespołu Szkół przy Szpitalu Woj. nr 2 w Rzeszowie, Natalia Masztalerz z Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie oraz Zuzanna Bursztynowicz i Mateusz Przystarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich

W KATEGORII UCZNIÓW GIMNAZJÓW:

I nagrody nie przyznano

II nagrodę otrzymuje Natalia Telesz z Biblioteki Publicznej w Orzechowcach

III nagrodę przyznano Magdalenie Dalmacie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu

wyróżnienia I stopnia otrzymują: Gabriela Ważny z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, Klaudia Sztaba z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu, Klaudia Myszkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach oraz Klaudia Podgórska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu

wyróżnienia II stopnia otrzymują: Michalina Orłowicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy, Iga Czura i Anna Miś z Zespołu Szkół przy Szpitalu Woj. nr 2 w Rzeszowie, Marlena Pawelec ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu oraz Paulina Wojnar z Gimnazjum w Ostrowie.

Wymienieni wyżej uczestnicy otrzymują nagrody ufundowane przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz firmę SmarToys. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej od 27 maja do 27 czerwca br. (uroczyste otwarcie w dniu 1 czerwca o godz. 14.00).

Ze względu na znaczną ilość prac, które nie spełniają wymogów regulaminu, a odznaczają się walorami artystycznymi, jury wnioskuje, aby niektóre z nich pokazać na osobnej wystawie w budynku Biblioteki, w sierpniu bądź wrześniu br.

Jury dziękuje Marcie Wajdzie i Małgorzacie Tomków z Przemyskiej Biblioteki Publicznej za żmudne prace organizacyjne i techniczne.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i życzymy nieustającej przygody w świecie dobrych książek i szlachetnych barw.


9 maja 2009 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się
IV KONKURS RECYTATORSKI DLA GIMNAZJÓW

GRAJMY PANU NA HARFIE
sacrum w poezji


Protokół
z posiedzenia jury IV konkursu recytatorskiego dla gimnazjów
Grajmy Panu na Harfie. Sacrum w poezji
przeprowadzonego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w dniu 9 maja 2009 roku

Jury w składzie:
Ewa Dziewulska – przewodnicząca
Paweł Sroka
Ewa Lis
po wysłuchaniu 33 uczestników, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- I nagrodę otrzymuje Ewelina Ferlejko z Gimnazjum nr 1
- dwie II nagrody – Ewa Popowicz z Gimnazjum nr 7 i Agnieszka Jarosz z Gimnazjum nr 4
- III nagrodę przyznano Klaudii Kawalec z Gimnazjum nr 4, Oksanie Borowik z Gimnazjum nr 7,
Bartoszowi Nowopolskiemu z Gimnazjum nr 5 i Joannie Wielgosz z Gimnazjum w Drohojowie.

Wyróżnienia otrzymują: Maciej Hołyszko, Justyna Bajowska i Justyna Lusio z Gimnazjum w Drohojowie, Joanna Mazur i Małgorzata Wiśniewska z Gimnazjum w ZPSM, Krystian Mickiewicz z Gimnazjum w Krasiczynie oraz Emilia Szumada i Anna Stepan z Gimnazjum nr 7.

Jury dziękuje wszystkim wykonawcom i ich opiekunom. Konkurs był kolejną okazją do spotkania z ciekawą literaturą i wymiany doświadczeń wykonawczych. Dziękujemy Przemyskiej Bibliotece Publicznej za stworzenie gościnnej i ciepłej atmosfery, a Wydawnictwu Media Rodzina i Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom za ufundowanie nagród książkowych.
[Rozmiar: 32969 bajtów] [Rozmiar: 30021 bajtów]


W Przemyskiej Bibliotece Publicznej
odbył się konkurs recytatorski
STROFY O KOLORACH


Protokół
z posiedzenia jury konkursu recytatorskiego Strofy o kolorach
przeprowadzonego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej 28 marca 2009 roku

Jury w składzie:
Urszula Kozłowska – przewodnicząca
Ewa Dziewulska
Ewa Lis
po wysłuchaniu 40 uczestników, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii uczniów klas od I do III:
I nagrodę otrzymuje Aleksandra Bernatek (ZPSM w Przemyślu)
dwie II nagrody – Gabriela Potoczniak (ZPSM w Przemyślu) i Aleksandra Bednarczyk (ZPSM w Przemyślu)
III nagrodę przyznano Natalii Mac (SP nr 6 w Przemyślu).

Wyróżnienia otrzymują: Paweł Jeżak (SP nr 15 w Przemyślu), Jan Żurek (ZPSM w Przemyślu), Aleksandra Mikutra (SP nr 16 w Przemyślu), Klaudia Katan (SP nr 6 w Przemyślu), Hubert Wiśniewski (ZPSM w Przemyślu) i Julia Huk (SP nr 16 w Przemyślu).

W kategorii uczniów klas od IV do VI:
I nagrodę otrzymuje Witold Lisowski (SP nr 6 w Przemyślu)
dwie II nagrody – Marta Gofryk (SP nr 15 w Przemyślu) i Aleksandra Stelmaszczyk (SP nr 4 w Przemyślu)
trzy III nagrody – Jori Gerula (SP nr 4 w Przemyślu), Paula Szumełda (ZPSM w Przemyślu) i Aleksandra Lechocińska (SP nr 5 w Przemyślu.

Ponadto przyznano wyróżnienia I stopnia, które otrzymują: Karolina Organ (SP nr 14 w Przemyślu), Piotr Owsianko (ZPSM w Przemyślu) i Ewa Solska (SP nr 15 w Przemyślu) oraz wyróżnienia II stopnia dla Kamili Hamryszczak, Zuzanny Kroczek i Tomasza Warcholaka (SP nr 14 w Przemyślu).